Inwestorzy przewidujący ostre wzrosty na rynku Bitcoinów mogą spotkać się z szeregiem awersji od byczej dolarowej perspektywy.

W piątek greenback wzrósł, a cena Bitcoin Bank spadła poniżej, po tym jak Donald Trump i jego żona Melania otrzymali pozytywny wynik testu na koronaawirus. Raport ukazał się, gdy inwestorzy przygotowywali się już do przedłużającej się niepewności wokół wyborów prezydenckich z 3 listopada.

my dollar, my dollar index, dxy
Indeks dolarowy (DXY) stabilny po zeszłotygodniowym ruchu odbicia.

Pan Trump wielokrotnie wskazywał, że może podważyć wynik sondażu nad swoimi obawami przed „oszustwem wyborczym“. To zwiększyło oczekiwania co do zbyt dużej zmienności rynku podczas sezonu wyborczego. W rezultacie inwestorzy powrócili do bezpieczeństwa tego, co uważali za najbezpieczniejszy składnik aktywów: dolara amerykańskiego.

14 BTC i 95,000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
Po chwilowym wyluzowaniu z 94,74 (jak pokazano na powyższym wykresie), indeks dolara amerykańskiego znalazł swoje bycze wskazówki w raporcie Koronawirusa Trumpa. A teraz, indeks patrzy na podobne bycze katalizatory, aby kontynuować swoją wspinaczkę wyżej.

WEAKER EURO
Z powodu słabnącego euro pojawiła się część bliskiego sąsiedztwa dolara z bykami.

Rosnące infekcje koronaawirusowe w strefie euro zwiększyły możliwość zaostrzenia blokad. Zwiększało to niechęć inwestorów do sprzedaży dolara amerykańskiego za euro.

Derek Halpenny, szef strategii walutowej w MUFG, powiedział, że trend ten może utrzymać się do czasu wyborów w USA. Inwestorzy prawdopodobnie nie sprzedadzą swoich udziałów w dolarach, aby wziąć udział w ryzyku na niestabilnych rynkach.

 

Co więcej, greenback powinien przedłużyć swoje odbicie, ponieważ Kongres USA nie sfinalizuje drugiego pakietu pomocy koronawirusowej dla amerykańskich gospodarstw domowych, firm i bezrobotnych. Ograniczyłoby to płynność dolara, a z kolei zwiększyłoby jego atrakcyjność dla inwestorów z powodu jego niedoboru.

 

Miles Ruttan, współzałożyciel i główny strateg ekonomiczny Bytown Capital, powiedział, że zbyt niepewny okres przed wyborami stanowiłby ryzyko dla długoletnich inwestorów. Dlatego też każdy zysk dolarowy oznaczałby, że ludzie spieszą się z gotówką, aby pokryć swoje wezwania do uzupełnienia marży.

Tworzyliby wtedy samonapędzający się dylemat deflacyjny. Jest to „sytuacja, w której instytucje i handlowcy sprzedają, bo muszą, a nie dlatego, że chcą“.

BITCOIN PRZECIWKO NASZEMU DOLAROWI

Silniejsze perspektywy dla dolara amerykańskiego mogą spowodować, że Bitcoin będzie miał przeciwne tendencje rynkowe. Jest to spowodowane rosnącą odwrotną korelacją między nimi, przede wszystkim po trasie rynku światowego w marcu 2020 roku. Indeks dolara amerykańskiego dodał 8,81 procent w tym okresie, podczas gdy Bitcoin spadł o prawie 60 procent.

Bitcoin, btcusd, btcusdt, xbtusd, kryptokur waluta, euro, EURUSD, kryptokur waluta, dolar, dxy
Bitcoin konsoliduje ponad 10.400-10.500 dolarów wsparcia. Źródło:

W tym samym czasie dodatnia korelacja Bitcoin’a z amerykańskim rynkiem akcji i złota wzrosła. Jason Brady, prezes i dyrektor generalny Thornburg Investment Management, podkreślił, że doradza swoim klientom, aby trzymali gotówkę na wypadek kolejnej marcowej wyprzedaży.

 

„To, co powiedziałem, i jest to bardzo dobrze poinformowane do marca, można zamienić gotówkę na wszystko, ale nie można nic zamienić na gotówkę“ – powiedział WSJ.

Wygląda na to, że Bitcoin jest zagrożony spadkiem przed sezonem wyborczym.